- Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete – wzywająca nas do radości. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy figurki Dzieciątka Jezus nawiązując do rzymskiej tradycji Bambinelli. Figurki
są dostępne z opłatkami i kalendarzami. - Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Bartłomiej Łuczak. Msza św. z nauką ogólną w poniedziałek, wtorek i środę o 9:00 i 18:00. Zgodnie z decyzją rekolekcjonisty dziś, w poniedziałek i we wtorek nie ma spowiedzi, aby lepiej przygotować się do sakramentu, który będzie w środę. Spowiedź rekolekcyjna w środę od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. Ofiary składane przez trzy dni rekolekcji zostaną przeznaczone księdzu rekolekcjoniście po klęsce powodzi, która zniszczyła jego parafię w Kotlinie Kłodzkiej w 2024 r.
- Pożegnanie obrazu MB Łaskawej Strażniczki Polski jutro po Mszy św. o 9:00. Dziękujemy za tygodniową modlitwę w dzień i w nocy wszystkim, którzy czuwali z Maryją przed Najświętszym Sakramentem. Szczególne podziękowanie dla pani Karoliny Iwaniny, który była animatorką całego Jerycha Modlitewnego.
- Jutro przypada druga rocznica śmierci ks. Marka Pluskoty. O godz. 9:00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłego kapłana. O 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego na cmentarzu komunalnym w Polkowicach.
- Opłatki i kalendarze parafialne są dostępne przy stolikach oraz przy stoliku. Prosimy pomyśleć o bliskich i sąsiadach oraz zaproponować tym, którzy nie mogą przyjść do kościoła.
- Zaproszenia na wizytę kolędową zostały wyłożone na stolikach. Wypełnione prosimy składać w zakrystii do 28 grudnia br. Prosimy nie wrzucać na tace.
- Roraty – Msze św. o Matce Najświętszej w czwartek i piątek o godz. 18:00. Na czwartek prosimy, aby dzieci przyniosły podpisane plansze. W piątek ostatnie roraty i losowanie naszej maskotki.
- Adoracja Wieczysta codziennie od 9:30 do 18:00. Nocna Adoracja z czwartku na piątek.
- Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej – do godziny 19:00.
- Katecheza parafialna w tym tygodniu:
- PRZEDSZKOLE: [3-4-5 latki], wtorek 17:00, sala nr 3;
- MŁODZIEŻ [8A, 8B, 8D z SP 3] czwartek, godz. 16:30, sala nr 5;
- MŁODZIEŻ [8C, 8E z SP 3 i klasy 8 z pozostałych szkół] czwartek, godz. 18:40, sala nr 5;
- FILMOWA: dla dzieci w piątek 16:00, dla dorosłych w piątek 19:00, aula;
- Sianko na stół wigilijny rozprowadzają nasi ministranci. Dobrowolną ofiarą można wesprzeć fundusz ministrancki. Bóg zapłać.
- Przy stolikach odbywa się zbiórka ofiar na potrzeby naszej parafii. W sprawie odpisów podatkowy prosimy kontaktować się z panem Janem Zarzyckim w dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00.
- Caritas naszej parafii zwraca się z prośbą o dary dla potrzebujących i ubogich. Przez cały Adwent można składać te dary do „kosza”, który jest przed amboną.
- Dziękujemy wszystkim ofiarodawca i dobrodziejom naszej parafii za składane przez cały rok ofiary na cele kultu religijnego. Osoby, które pragną dokonać odpisu w rocznym zeznaniu podatkowym
a składały ofiary gotówką przy stoliku rady parafialnej proszone są o kontakt z p. Janem Zarzyckim. - Tegoroczna Wigilia Mieszkańców odbędzie się 21 grudnia 2025 o 16:00 na polkowickim Rynku. Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Polkowic i Centrum Kultury w Polkowicach. Podczas wydarzenia odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z ZHP. Wspólnego kolędowanie z młodzieżą z Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Wieczór uświetni świąteczny koncert gwiazdy wieczoru - Góralska Hora. Dla uczestników przygotowany będzie także ciepły, świąteczny posiłek, który umili wspólne spędzanie czasu.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnych rekolekcji i dobrego przygotowania do Świąt.