1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj obchodzimy przypomina nam, że za tydzień (31 V) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz że kończy się okres wielkanocny, a zatem kończy się także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy to tym, którzy jeszcze nie skorzystali z tej łaski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy Świętej wieczornej, oraz na adoracje Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po nabożeństwie majowym do godziny 20.00.

3. Przypominamy o dodatkowych Mszach Świętych niedzielnych o g. 10.00 i 17.00.

4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, codziennie po Mszy Świętej wieczornej. 

5. We wtorek (26 V) przypada dzień Matki, wszystkim dzieciom przypominamy o tym wyjątkowym dniu.

6. W środę (27 V), spotkanie rodziców młodzieży z klas VIII w celu ustalenia nowego terminu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w auli o godz. 19.00.

7. W piątek (29 V), spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w celu ustalenia nowego terminu tej uroczystości. Spotkanie odbędzie się w kościele o g. 19.00, wyjątkowo w tym dniu nie odbędzie się wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. 

8. Ksiądz Tomasz z zachowaniem wszelkich wskazań sanitarnych odwiedzi w tym tygodniu swoich chorych, według następującego harmonogramu:

  • We wtorek od 11.00 Trzebcz i Guzice 
  • W czwartek od 11.00 Moskorzyn i Kaźmierzów
  • W piątek od 11.00 Sucha Górna ul. Lipowa, Południowa
  • W sobotę od 11.00 Sucha Górna, ul. Wierzbowa, Sportowa, Leśna

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.  W zakrystii są jeszcze dostępne świece Caritas. Małe w cenie 6 zł, duże po 12 zł. 

10. Kancelaria parafialna do odwołania pozostanie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy po każdej Mszy Świętej lub do kontaktu telefonicznego.

11. Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach ogłasza nabór do klasy pierwszej czteroletniego liceum po klasie 8 o profilach: humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym.  Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycje szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewnia naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.katolik.polkowice.pl 

12. Dyrektor Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej informuje, że są prowadzone przyjęcia uczniów od II klasy do VIII klasy Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 76 742 27 32 (sekretariat szkoły) oraz w ulotkach— zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły. 

13. Uprzejmie informujemy, że w Legnicy funkcjonują dwie katolickie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny przy ul. Tarasa Szewczenki oraz Szkołę Podstawową im. św. Franciszka z Asyżu przy ul. ojców Zbigniewa i Michała. Zapraszamy również tegorocznych ósmoklasistów do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.