1. Według nowych wytycznych prezesa rady ministrów od dzisiejszej niedzieli (17 V) zwiększa się ilość osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w naszym kościele na liturgii może przybywać jednocześnie 110 osób, nie wliczając posługujących, z zachowaniem odpowiednich wskazań sanitarnych.

2. Wobec zapowiedzianej możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęca wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w okresie wielkanocnym, w czasie Mszy Świętych niedzielnych lub powszednich przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

3. Od poniedziałku (18 V) do środy (20 V) przypadają Dni Krzyżowe -są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. 470 r. biskup diecezji Vienne - Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny. Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Od IX wieku śpiewano podczas procesji Litanię do Wszystkich Świętych. W średniowieczu w takich procesjach brali udział także królowie, magnaci, władze danego miasta, lud - wszyscy zazwyczaj w strojach pokutnych. W niektórych miejscowościach poświęcano popiół i posypywano nim uczestniczących w procesji. Obecnie Dni Krzyżowe nazywane są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach  na ziemi cierpią głód.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy Świętej wieczornej, oraz na adoracje Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po nabożeństwie majowym do godziny 20.00.

• W poniedziałek (18 V) przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
  • W piątek (22 V) rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego.

5. W związku z stopniowym powrotem dzieci do szkół, ogłaszamy, że szczegółowe informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii zostaną podane w przyszłą niedzielę po konferencji księży dziekanów naszej diecezji.

6. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. W najbliższym czasie mamy kilka wolnych intencji.

7. Tak jak wszystkich, także nasza parafię dotknął kryzys finansowy. Serdecznie dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafialne oraz przekazywane indywidualnie. Ofiarę można także złożyć przy stoliku pod chórem po zakończeniu dzisiejszych Mszy Świętych niedzielnych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.  W zakrystii są jeszcze dostępne świece Caritas. Małe w cenie 6 zł, duże po 12 zł.

9. Kancelaria parafialna do odwołania pozostanie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy po każdej Mszy Świętej lub do kontaktu telefonicznego.

10. Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach ogłasza nabór do klasy pierwszej czteroletniego liceum po klasie 8 o profilach: humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym.  Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycje szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewnia naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.katolik.polkowice.pl

11. Dyrektor Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej informuje, że są prowadzone przyjęcia uczniów od II klasy do VIII klasy Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 76 742 27 32 (sekretariat szkoły) oraz w ulotkach— zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły.

12. W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji zapraszamy na „Majowe rekolekcje online”, które odbędą się dnia od piątku do niedzieli (22-24 V). W ramach rekolekcji codziennie będą zamieszczane: konferencja oparta na fragmencie Słowa Bożego z dnia oraz transmisje Mszy Świętej i nabożeństw z różnych parafii przy których działają odziały KSM. Więcej informacji na fanpage’u Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dostępnym na Facebooku - kliknij >>>> TUTAJ <<<<<