W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 28 marca 2020 r. w 87. roku życia, w 61. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ PRAŁAT DR LUDWIK KOŚMIDEK, wieloletni proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach.

Z powodu istniejących ograniczeń związanych z epidemią, uroczystości pogrzebowe odbędą się w następujący sposób:

• W środę 1 kwietnia 2020 r. od godziny 10.00 do 17.30 ciało Księdza Prałata Ludwika KOŚMIDKA będzie wystawione w kościele św. Michała Archanioła. Wierni zachowując zasady bezpieczeństwa (maksymalnie pięć osób w kościele) będą mogli indywidualnie nawiedzić kościół i chwilę pomodlić się przy trumnie Zmarłego.
  • W środę o godz. 18.00 Biskup Marek Mendyk odprawi Mszę Świętą w intencji Zmarłego Księdza Ludwika, przy udziale tylko najbliższej rodziny. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa będzie transmitowana drogą facebook.
  • W czwartek 2 kwietnia od 7.00 – 11.30 wierni również indywidualnie, na podobnych zasadach bezpieczeństwa, będą mogli pomodlić się przy trumnie Zmarłego Księdza Ludwika.
  •  O godz. 12.00 – Biskup Legnicki Zbigniew KIERNIKOWSKI odprawi Mszę św. pogrzebową przy udziale tylko najbliższej rodziny, bez udziału wiernych. Po Mszy św. odbędzie się procesja na cmentarz parafialny i ostatnia część uroczystości pogrzebowej. Wierni będą mogli po pogrzebie nawiedzić grób Zmarłego i pomodlić się indywidualnie. Można to uczynić także w następnych dniach.

Informujemy jednocześnie, że Msza Święta za śp. księdza Ludwika KOŚMIDKA  w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach zostanie odprawiona w poniedziałek (30.03.2020 r.) o g. 18.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych.