Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

2. W związku z rozpoczętym Tygodniem Biblijnym tym serdeczniej zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnym słuchaniu i rozważaniu Słowa Bożego:

- we wtorek (17 IV) po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego;

- w czwartek (19 IV) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego — w tym roku czytać będziemy List św. Pawła Apostoła do Rzymian — a także zapraszamy na Nabożeństwo „Drogę Światła” z obrazami.

3. Ks. Czesław Leńczuk, salezjanin, obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń prezbiteratu. Msze św. Jubileuszowe odbędą się:

dzisiaj (15 IV) w Sobinie o godz. 12:00 — po Mszy św. Ks. Jubilat zaprasza na poczęstunek przy plebanii;

w przyszłą niedzielę (22 IV) w Polkowicach w kościele pw. św. Barbary o godz. 13:00

- w poniedziałek (16 IV) w sali nr 5 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum — o godz. 16:00 grupa I, a o godz. 16:30 grupa II.

4. W czwartek (19 IV) w sali nr 5 próba scholi o godz. 16:00, a o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

5. W piątek (20 IV) po Mszy św. wieczornej (około godz. 19:00) w sali nr 5 spotkanie dla parafialnej wspólnoty młodzieżowej.

6. Dziś pod chórem można złożyć ofiarę na potrzeby naszego kościoła.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Caritas Diecezji Legnickiej w wysokości 900 zł.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej — za dobrowolną ofiarę możemy nabyć gazetę „Echo Seminarium” redagowaną przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Skalników 55.

9. Dzisiaj kończymy akcję zbierania artykułów szkolnych dla dzieci w Afryce — w imieniu Siostry Racheli ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, pracującej na misjach w Tanzanii, składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w tę pomoc.

10. Zapraszamy na Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, które odbędą się w dniach od 20 do 22 kwietnia w Karpaczu.

11. Siostry ze Zgromadzenia Św. Marii Magdaleny od Pokuty zapraszają w dniach od 30 kwietnia do 04 maja na rekolekcje dziewczęta w wieku od 15 roku życia — miejsce: Legnica, ul. Grunwaldzka 50; informacje i zapisy: 505 407 793 (s. Sylwia) — koszt uczestnictwa: 80 zł. Szczegóły na plakacie.

12. Dnia 1 maja zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Krzeszowa.