Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj (08 IV), w II Niedzielę po Wielkanocy, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.

O godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Świętą i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś Międzynarodowe Święto Caritas — dziękujemy Bogu za tysiące pracowników i wolontariuszy służących pomocą ubogim, a szczególne podziękowania kierujemy do 14. osób z naszego Parafialnego Caritas kierowanym przez Panią Grażynę Kulik.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Legnickiej.

3. W poniedziałek (09 IV) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego — przeniesiona z 25 marca, kiedy przeżywaliśmy Niedzielę Palmową. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

Jest to Dzień Świętości Życia — podczas wieczornej Mszy św. będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

4. W poniedziałek (09 IV) o godz. 16:00 w sali nr 5 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej.

5. Również w poniedziałek (09 IV) ks. Jacek Makówka zaprasza o godz. 18:45 do auli na spotkanie dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Pielgrzymkę do Rumunii (zapisanych i tych, którzy chcą się zapisać).

6. Także w poniedziałek (09 IV) o godz. 19:00 w sali nr 5 spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum.

7. We wtorek (10 IV) o godz. 16:30 próba dzieci komunijnych z klas: III a, III b, III c, III d.

8. We wtorek (10 IV) Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas eucharystii, które będą celebrowane jednocześnie w trzech parafiach naszego miasta. Po Mszy św. zostanie odmówiona wspólna modlitwa różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
We wtorek (10 IV) Mszy św. wieczornej w sali nr 5 kolejne spotkanie kręgu biblijnego.

9. W środę (11 IV) o godz. 16:00 w sali nr 5 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI Szkoły Podstawowej.

10. W środę (11 IV) o godz. 16:30 próba dzieci komunijnych z klas: III e, III f, III g, III h.

11. W czwartek (12 IV) w sali nr 5 próba scholi o godz. 16:00, a o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

Jak co czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św.  wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

12. W piątek (13 IV) — Dzień Pamięci Ofiar Katynia.
Zapraszamy na Mszę św. o Duchu Świętym o godz. 18:00.

13. W piątek (13 IV) po Mszy św. wieczornej (około godz. 19:00) w sali nr 5 spotkanie dla parafialnej wspólnoty młodzieżowej.

14. W sobotę (14 IV) — Dzień Ludzi Bezdomnych.

15. W sobotę (14 IV) o godz. 10:00 w sali nr 5 zbiórka Służby Liturgicznej, a o godz. 11:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

16. W sobotę (14 IV) odbiór strojów komunijnych odbędzie się według następującego porządku: III A — 14:30; III B —15:00; III C — 15:30; III D — 16:00; III E — 16:30; III F  — 17:00; III G — 17:30; III H — 18:00.

17. Dziś pod chórem można złożyć ofiarę na potrzeby naszego kościoła.

18. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Skalników 53.

19. We wtorek — 10 kwietnia — mija 78. rocznica mordu Katyńskiego i 8. rocznica tragedii nad Smoleńskiem. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza wszystkich mieszkańców o godz. 20:00 na Plac Kościelny przed „Krzyż Katyńsko-Smoleński”, gdzie zapalimy przyniesione znicze, aby w tym miejscu uczcić wszystkie ofiary tych dwóch tragedii narodowych.

20. Zarząd Stowarzyszenia Chorych na Cukrzycę, dnia 10 kwietnia o godz. 16:00, organizuje szkolenie w stołówce Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach. Temat spotkania: „Zmiany postępowania chorego na cukrzycę w okresie wiosennym”.

21.Siostra Rachela ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, pracująca na misjach w Tanzanii w Afryce, zwraca się z prośbą o naszą pomoc dzieciom w Afryce — w związku z tym organizuje zbiórkę artykułów szkolnych (kredki, kolorowanki, ołówki, pisaki, nożyczki, gumki do mazania), których potrzebują dzieci w Afryce.

22. Siostry ze Zgromadzenia Św. Marii Magdaleny od Pokuty zapraszają w dniach od 30 kwietnia do 04 maja na rekolekcje dziewczęta w wieku od 15 roku życia — miejsce: Legnica, ul. Grunwaldzka 50; informacje i zapisy: 505 407 793 (s. Sylwia) — koszt uczestnictwa: 80 zł. Szczegóły na plakacie.