Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Życzenia i podziękowania

Drodzy Parafianie i Goście,

Proszę przyjąć od nas, Waszych duszpasterzy, najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Wiara, która zrodziła się w sercach uczniów, gdy zobaczyli pusty grób, a potem gdy dotykali ran Zmartwychwstałego Pana i z Nim rozmawiali, pozwoliła im przetrwać wszystkie trudy, łącznie z cierpieniem, a ponad śmiercią widzieć nowe życie.

Ta sama wiara, niech będzie i Waszym udziałem. Mocni wiarą stawiajcie czoła wszelkim życiowym trudnościom, aż do zwycięstwa; niech wiara pomaga wam w codziennych zmaganiach. Nie lękajcie się! Chrystus prawdziwie powstał z martwych i jest z nami!  Alleluja!

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przedświąteczne przygotowania naszej świątyni; za troskę o przygotowanie Liturgii dziękujemy Służbie Liturgicznej, Panu Organiście i scholi, także wyrażamy wdzięczność chórowi Cantabile na czele z Panią Joanną Kącą; dziękujemy Bractwu Św. Józefa i Honorowej Straży Górników za pełną oddania służbę w czasie Triduum Paschalnego; szczególne podziękowania wyrażamy za przygotowanie Ołtarza Adoracji i Ołtarza Grobu Pańskiego Pani Marioli i Pani Małgorzacie, a także osobom które służyły pomocą przy dekoracjach dziękujemy wszystkim, którzy wsparli materialnie i finansowo przygotowanie pomocy dla rodzin ubogich, a zwłaszcza osobom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas za zaangażowanie w zorganizowanie tej pomocy.

2. Dziś (01 IV) przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego — zachęcamy do przeżycia tego czasy w duchu chrześcijańskiej radości.

3. Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni (tzw. Oktawa). Jutro (02 IV), w II Dzień Świąt, Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego

Jutro (02 IV) przypada 13. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.

4. W czwartek (05 IV) — I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte i liczne powołania do kapłaństwa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

5. W piątek (06 IV) — I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00.

Ze względy na trwającą Oktawę Świąt Wielkanocnych piątek nie ma charakteru pokutnego i w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę (07 IV) — I sobota miesiąca — Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00.

6. W najbliższą niedzielę (08 IV), tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.

I7. nspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

8. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego — zapraszamy rano i wieczorem po Mszach św.

9. W przyszłą niedzielę (08 IV) przypada św. patronalne Caritas — po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Legnickiej.

10. Natomiast jutro (02 IV) — w II Dzień Świat — zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii.

W przyszłą niedzielę (08 IV) zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12:30.

11. Drodzy Parafianie zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową  przez udział we Wspólnocie Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

12. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się 14 kwietnia (sobota) według następującego porządku: III A — 14:30; III B —15:00; III C — 15:30; III D — 16:00; III E — 16:30; III F  — 17:00; III G — 17:30; III H — 18:00.

13. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Skalników 51.

14. Siostra Rachel ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, pracująca na misjach w Tanzanii w Afryce, zwraca się z prośbą o naszą pomoc dzieciom w Afryce — w związku z tym organizuje zbiórkę artykułów szkolnych (kredki, kolorowanki, ołówki, pisaki, nożyczki, gumki do mazania), których potrzebują dzieci w Afryce.

15. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza 7 kwietnia 2018 na Żeńską Pielgrzymkę Miłosierdzia z Chojnowa do Domu Chleba w Osłej — wyjście o godz. 11:00 z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie (zapisy — tel. 76 724 41 11; mail: rodzina@diecezja.legnica.pl).

16.Koło Radia Maryja organizuje 8 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia Bożego) pielgrzymkę na uroczystości do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach — zapisy w zakrystii lub u Pani Henryki (te. 697 604 409).

17. Osoby zainteresowane wychowaniem dzieci w duchu katolickim zachęcamy do zainteresowania się ofertą Katolickiej Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Liceum w Polkowicach. Obecnie trwa rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej, można kontynuować naukę w klasach starszych, są jeszcze miejsca w przedszkolu, a od czerwca będzie prowadzony nabór do liceum. Serdecznie zapraszamy — informacje na plakatach.