Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego oraz przyjmowania Komunii św. w te dni.

Ze względu na przypadającą dziś Niedzielę Palmową, uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na poniedziałek po II Niedzieli Wielkanocnej, tj. 9 kwietnia.

2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży, którego główne obchody mają miejsce w Legnicy.

3. Również dzisiaj (25 III) przypada 26. rocznica Diecezji Legnickiej i 25. rocznica powstania Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

4. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy o godz. 17:00.

5. W poniedziałek (26 III) — Dzień Modlitw za Więźniów.

6. W poniedziałek (26 III) o godz. 19:00 w sali nr 5 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas VI Szkoły Podstawowej.

7. We wtorek (27 III) po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W czwartek (29 III) o godz. 12:00 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej przed Triduum Paschalnym. Na zbiórkę są zaproszeni wszyscy, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgii.

9. W Wielki Piątek (30 III) obowiązuje post ścisły.

Na Drodze Krzyżowej (godz. 14:00) dzieci otrzymają pamiątki.

O godz. 15:00 rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

10. Przypominamy, że ofiary składane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

11. W sobotę (31 III) na Liturgię Wigilii Paschalnej prosimy o przyniesienie ze  sobą świec — nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

12. PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO (kościół parafialny):

WIELKI CZWARTEK (29 III)

18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej

24:00 Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu

WIELKI PIĄTEK (30 III)

08:00 Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu

14:00 Droga Krzyżowa

15:00 Godzina Miłosierdzia (nabożeństwo)

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

Całonocna adoracja przy Grobie Pańskim

WIELKA SOBOTA (31 III)

10:00-14:00 Święcenie Pokarmów (co pół godziny)

15:00 Godzina Miłosierdzia (nabożeństwo)

21:00 Liturgia Wigilii Paschalnej

z procesją rezurekcyjną

13. PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO (Sucha Górna):

WIELKI CZWARTEK (29 III)

18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK (30 III)

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA (31 III)

20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną

Święcenie pokarmów na wioskach w Wielką Sobotę (31 III):

Trzebcz — godz. 10:00

Guzice — godz. 10:30

Moskorzyn — godz. 11:00

Kaźmierzów — godz. 11:30

Sucha Górna — godz. 12:00

14. Wielki Post to czas okazywania szczególnego miłosierdzia potrzebującym bliźnim; ofiarę na „Jałmużnę Wielkopostną” można złożyć do skarbony przy ambonie. Także swoje serca będziemy mogli otworzyć dla potrzebujących składając jałmużnę z pokarmów i datków pieniężnych na Caritas naszej parafii podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę (31 III).

15. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu można składać do skarbony przy stoliku z gazetami.

16. W księgarni parafialnej można nabyć kartki świąteczne, palmy, baranki, a także świece Caritas (cena 6 zł). Cały dochód jest przeznaczony na Caritas naszej parafii.

17. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza 7 kwietnia 2018 na Żeńską Pielgrzymkę Miłosierdzia z Chojnowa do Domu Chleba w Osłej — wyjście o godz. 11:00 z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie (zapisy — tel. 76 724 41 11; mail: rodzina@diecezja.legnica.pl).

18. Koło Radia Maryja organizuje 8 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia Bożego) pielgrzymkę na uroczystości do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach — zapisy w zakrystii lub u Pani Henryki (te. 697 604 409).

19. Osoby zainteresowane wychowaniem dzieci w duchu katolickim zachęcamy do zainteresowania się ofertą Katolickiej Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Liceum w Polkowicach. Obecnie trwa rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej, można kontynuować naukę w klasach starszych, są jeszcze miejsca w przedszkolu, a od czerwca będzie prowadzony nabór do liceum. Serdecznie zapraszamy — informacje na plakatach.