Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj ostatni dzień Nowenny do św. Józefa, którą będziemy odmawiać po Mszy św. wieczornej.

2. Dziś (18 III) o godz. 19:00 ostatnie spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.

3. Od dzisiaj przeżywamy drugą część Wielkiego Postu. Zapraszamy w tym czasie na nabożeństwa pasyjne:

w piątek (23 III) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego Miasta — nabożeństwo rozpoczniemy w naszej parafii, a zakończenie nastąpi w parafii pw. Matki Bożej Łaskawej.

W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 !!!

w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00.

4. W poniedziałek (19 III) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela - dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn i za Bractwo św. Józefa z naszej parafii, które wraz z ks. Proboszczem będzie pielgrzymować do Krzeszowa, gdzie o godz. 12:00 w kościele św. Józefa będą uczestniczyć w Mszy św. odpustowej.

5. W poniedziałek (19 III) w sali nr 5 na plebanii odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum:
- o godz. 15:30 — grupa I;
- o godz. 16:30 — grupa II.

Podział na grupy znajduje się w zakładce BIERZMOWANIE -> Przygotowanie do bierzmowania - klasa II

6. We wtorek (20 III) po Mszy św. wieczornej w sali 5 na plebanii kolejne spotkanie kręgu biblijnego.

7. We środę (21 III) maturzyści udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę.

8. W środę (21 III) o godz. 16:30 w kościele odbędzie się próba dla dzieci komunijnych z klas III e, III f, III g, III h.

9. W czwartek (22 III) w sali nr 5 na plebanii o godz. 16:00 próba scholi, a o godz.17:00 odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

10. Jak co czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św.  wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

11. W czwartek (22 III) po Mszy św. wieczornej w sali nr 5 na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio — Msza św. dla członków Grupy Modlitewnej będzie odprawiona w piątek (23 III) o godz. 18:00.

12. W sobotę (24 III) — obchodzimy Narodowy Dzień Życia

13. W sobotę (24 III) o godz. 10:00 w sali nr 5 zbiórka dla Służby Liturgicznej, a o godz. 11:00 zapraszamy chłopców, którzy chcieliby powiększyć grono Służby Liturgicznej i zostać ministrantami.

14. W sobotę (24 III) o godz. 16:00 zapraszamy młodzież na spotkania w ramach Szkoły Modlitwy dla Młodzieży.

15. Za tydzień (25 III) NIEDZIELA PALMOWA, czyli Męki Pańskiej. — na rozpoczęcie każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

16. Wielki Post to czas okazywania szczególnego miłosierdzia potrzebującym bliźnim; ofiarę na „Jałmużnę Wielkopostną” można złożyć do skarbony przy ambonie.

17. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu można składać do skarbony przy stoliku z gazetami.

18. Drodzy Parafianie zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową  przez udział we Wspólnocie Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii

19. W księgarni parafialnej można nabyć kartki świąteczne, palmy, baranki, a także świece Caritas (cena 6 zł). Cały dochód jest przeznaczony na Caritas naszej parafii.

20. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca, członkowie Rady Parafialnej przyjmują ofiary na potrzeby naszego kościoła.

21. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Skalników 49.

22. W Niedzielę Palmową (25 III) będziemy przeżywać XXXIII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Legnickiej zaprasza do Legnicy młodzież do wzięcia udziały w tym wydarzeniu:
- godz. 14:00 — Eucharystia (par. Św. Tadeusza Ap. w Legnicy);
- godz. 15:30 — Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Lotnicza

Światowy Dzień Młodzieży będą poprzedzać warsztaty muzyczne dla młodzieży, pod kierunkiem Huberta Kowalskiego — rozpoczęcie 23 marca, a zakończenie wystawieniem Oratorium muzycznego.